Членот на ,,Тернис Парк", Филип Стојановски триумфираше на Зимското Отворено Првенство на Македонија за играчи до 12 години кое се одигра на терените на ТК ,,Теннис Парк"-Скопје. Стојановски во финалето беше поуспешен од Јанкуловскi со резултат од 2-0 во сетови (6:4, 6:3). Честитки за Филип, му посакуваме уште многу трофеи!