Нашиот член, Александра Симева које е најдобро рангирана македонска јуниорка до 14 години (50 место на ТЕ до 14 години), изминатава недела настапуваше на Тенис Европа турнирот International Romanian Championship, кој се одржа во Букурешт, Романија.
На турнирот Симева стигна до полуфиналето каде загуби од Александра Петрич 0-2 во сетови.

Честитки!