Спортски викенд во арената ,,Јане Сандански"!
Оваа недела во големата сала ќе се одржат големи и важни натпревари кои не смеете да ги пропуштите!
Ф4 турнирот од СЕХА лигата започнув во петок (13.04.2018), РК Вардар - Мешков Брест  17.45 часот, и ППД Загреб - Целје од 20.15 часот.
Во недела (15.04.2018) ќе одржи финалето од 20.15 часот, и мечот за трето место од 17.45 часот.
Во сабота (14.04.2018) женскиот тим на Вардар игра со Митјиланд (четврт-финале од Лигата на шампионите) од 17ч.