Денес започнува големиот Ф4 турнир од СЕХА лигата кој ќе се одржи во големата сала на спортскиот центар ,,Јане Сандански".
Денес (13.04.2018), РК Вардар - Мешков Брест  17.45 часот, и ППД Загреб - Целје од 20.15 часот.
Во недела (15.04.2018) ќе одржи финалето од 20.15 часот, и мечот за трето место од 17.45 часот.
Карти можете да купите на билетарата при спортскиот центар или онлајн на ticketplus.mk