Вардар е официјални СЕХА шампион, и прв тим со 4 титули од овој турнир.
Во финалето на Ф4 го победија ППД Загреб со 26-24 (14-13). Оваа сезона ја завршивме без пораз со само едно реми што никому досега не му успеало.