Оваа недела во ,,Јане Сандански" во малата сала, РК Вардар е домаќин на група од четврт-финалето на Купот.
Во понеделник (07.05.2018) од 11:00 часот, Вардар игра со Металург 2.
Од 13:00 часот играат Борец - Металург Јуниор.
Победниците од полуфиналето од 18:00 часот ќе играат во финале.
Во вторник (08.05.2018) од 19:00 часот, МЗТ Скопје Аеродром игра со Блокотехна во големата сала.
Билетите чинат 50 денари.