Фан Шоп

Фан Шоп

Веднаш кај игротека "Бајка", на западниот дел од Спортскиот Центар Јане Сандански, се наоѓа спортската продавница каде е застапен данскиот бренд Hummel. Може да најдете најразлична спортска опрема за тренинзи од затворен и отворен тип, тренерки, костими за капење, патики, ранци и слично. Освен за возрасни, достапна е и детската колекција.
Во нашиот фан шоп може да ги најдете дресовите на вашите омилени ракомети и ракометарки на Вардар, различни сувенири и спортски реквизити.
Исто така, по ваша желба на дресовите на Вардар можеме да го испечатиме вашето име или презиме.

 

 

Работно време

пон - нед 10 до 22ч